Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Częste pytania dotyczące zamówienia

Zamówienia i wysyłka

Jeśli zamówienie zostanie złożone do godz. 13:00 przesyłkę dostarczymy pod wskazany adres na następny dzień (dotyczy dni roboczych).

W przypadku płatności ratalnej lub zwykłym przelewem, wysyłka zostanie nadana w momencie potwierdzenia płatności.

Nie. Aby dokonać zamówienia nie trzeba zakładać konta. Konto służy do podglądu i edycji zamówienia.

Dostawa kurierem jest darmowa.

Nie. Stworzyliśmy naszą ofertę tak, aby była jak najbardziej przejrzysta. To co widzisz w koszyku jest ostateczną kwotą do zapłaty. Nic ponadto.

Pij Zielone Paweł Nowakowski, ul. Heroldów 10/29, 01-991 Warszawa

Alior Bank:

85 2490 0005 0000 4530 2618 2829

BIC: ALBPPLPW

Pytania dotyczące produktów

Produkty Sana

Na wyciskarki udzielamy 10-letniej gwarancji na całe urządzenie.

Oczywiście! Nasze wyciskarki wyróżniają się wieloma rzeczami na tle konkurencji. Możliwość wyciskania zdrowego oleju w domu jest jedną z nich.

W naszych wyciskarkach możesz robić sok z zieleniny, chwastów, miękkich owoców i twardych warzyw. Sana to idealna wyciskarka do zielonych soków. Nie musisz kropić składników jak seler naciowy na kawałki jak w większości wyciskarek na rynku. Sana wyciska sok z całych liści, jarmużu, selera naciowego czy liści mniszka.

Wyciskarka Sana Supreme 727 została skonstruowana tak, aby mycie nie zajmowała więcej czasu niż 1-2 minuty. Wynik ten jest najlepszym wynikiem jaki do tej pory uzyskaliśmy myjąc różne modele wyciskarek. Podobnie model Sana 606 myje się w około 2 minuty.

Częste pytania dotyczące wyciskania soku

Wyciskanie soku

Do modelu Sana Supreme 727 dołączone są 3 sita:

  1. Sito do gęstych soków (grubsze otwory)

To sito posiada większe otwory, dzięki czemu pozwala na szybsze wyciskanie soku. Sok jest w tym przypadku bardziej gęsty i zawiera więcej błonnika. Sito do gęstych soków będzie idealne do składników o wysokiej zawartości wody, takich jak melony, cytrusy, ananasy czy ogórki.

  1. Sito do klarownych soków (drobne otwory)

Sito z drobnymi otworami sprawdzi się w przypadku twardych owoców, warzyw korzeniowych i zielonych liści. Będzie więc idealne do jędrnych jabłek, twardych warzyw jak marchew czy burak a także szpinaku, jarmużu czy selera naciowego.

  1. Sito do rozdrabniania (pełne sito, bez otworów)

Zadaniem pełnego sita jest rozdrabnianie i mieszanie składników. To sito można wykorzystać do przygotowania np. masła orzechowego, sosów, sorbetów lub do kruszenia i siekania mokrych lub półsuchych składników.

Wyciskarka Sana 606 posiada w zestawie 2 sita. Dlaczego?

Ten model wyposażony jest w 5-stopniową regulację gęstości soku. Dwa różne sita do soków gęstych i klarownych byłyby w przypadku modelu Sana 606 zbędne.

Najważniejszą rolę odgrywają tu jabłka – gatunek, świeżość i odpowiednie przechowywanie. Aby uzyskać klarowny potrzebne będą jabłka, które są twarde, chrupiące i soczyste. Najlepszą odmianą jabłek do wyciskania soku jest Granny Smith. Innymi dobrymi odmianami są Fuji, Honeycrisp, Gala i podobne jędrne odmiany.
Im twardsze, bardziej soczyste i świeże jabłko tym lepszy sok. Oczywiście najlepsze są jabłka zerwane prosto z drzewa 🙂

Byłoby to trudne.

Banany nie nadają się na sok z uwagi na niską zawartość wody. Jeśli lubisz smak bananów w sokach możesz je rozdrobnić (używając sita do rozdrabniania) a następnie dodać np. do soku marchewkowego.

Owoce jagodowe jak jagody, maliny, jeżyny i czerwone porzeczki to jedne z najzdrowszych owoców na naszej planecie. Warto je przemycać również w sokach. Jednak wyciskanie soku z samych owoców jagodowych jest trudne, ponieważ te owoce zamiast soku zamieniają się w mus. Polecamy dodanie 1-2 garści owoców jagodowych jako dodatek do innego soku.

Jak najbardziej!
Oczywiście tak jak w przypadku wszystkich owoców z twardą skórą (jak np. granat, grejpfrut, melon czy ananas) trzeba je obrać ze skóry przed włożeniem do wyciskarki.

Tak, ale trzeba pamiętać o usunięciu pestek przed wyciskaniem soku.
Twarde pestki z owoców takich jak np. wiśnie, mango czy brzoskwinie mogą uszkodzić wyciskarkę.
W przypadku owoców z małymi i miękkimi pestkami ( jak np. jabłka, gruszki czy winogrona) nie ma potrzeby pozbywania się pestek.

To może być dźwięk włókien roślinnych ocierających się o ślimak. Szczególnie głośne w wyciskaniu są włókniste składniki jak burak, kapusta czy niedojrzałe jabłka.

Dzieje się tak najczęściej po wyciskaniu soku z marchwi. Pigment znajdujący się w marchewce zabarwia czarne elementy wyciskarki. Nie ma jednak powodów do zmartwień, ten barwnik najczęściej zmywa się po wyciskaniu soku z innych składników.

Czasami wyciśnięcie soku z ananasa bywa wyzwaniem. Staraj się wybierać twardsze owoce. Do wyciśnięcia soku z ananasa użyj sita z większymi otworami (do gęstych soków). Obierz owoc i pokrój go na małe kawałki, a następnie cierpliwie, kawałek po kawałku, wkładaj  do wlotu wyciskarki. Możesz dodać również twardszy składnik (jak marchewka, burak lub kawałek korzenia selera) aby ułatwić wyciskarce pozbywanie się pulpy z miękkiego ananasa.

10 lat gwarancji

nie tylko na silnik, ale na całość

Kurier w 24h gratis

dziś zamawiasz, jutro odbierasz

Prezent od nas

do każdej wyciskarki książka gratis

100% bezpieczne płatności

Visa / MasterCard / Przelewy24 / za pobraniem /Raty 0%